Menu

Ergonomia w pracy – czy to konieczne?

Praca w pozycji siedzącej jest dla ludzi czymś nowym, do czego nie zostaliśmy przystosowani w toku ewolucji.Jeszcze 200 lat temu większość zawodów oparta była na wysiłku fizycznym i ruchu. Praca z komputerem wymusiła na nas nienaturalną pozycję i mimo szeregu wytycznych, jak dostosować miejsce pracy, aby minimalizować negatywne skutki siedzenia, większość z nas ich nie stosuje. Dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego, które są bezpośrednim następstwem złej pozycji dotyczą 35% osób, które pracują z komputerem. Siedzenie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do bólów wielu części ciała od karku po kolana i łydki i powodować problemy z koncentracją, a nawet frustrację.

Ergonomia określa założenia do budowy optymalnego środowiska pracy tak, aby było ono najpełniej przystosowane do psychofizycznych możliwości człowieka i w jak najmniejszym stopniu wpływało na jego zdrowie. Zadaniem ergonomii jest nie tylko zapewnienie bezpiecznego i zdrowego miejsca pracy, ale co równie ważne komfortowego.

Zdrowe biuro

Współcześnie wiele zawodów wymaga codziennej pracy w biurze, przy biurku i komputerze. Na tej płaszczyźnie ergonomia ma do spełnienia istotne zadanie. Monitor, na który codziennie patrzymy, komputerowa myszka pod ręką, a przede wszystkim krzesło, na którym siedzimy godzinami… Każdy element otoczenia musi być zaprojektowany i dostosowany do indywidualnych cech fizycznych i potrzeb człowieka. Zwłaszcza do niepowtarzalnych parametrów ludzkiego ciała i psychiki. A wszystko po to, by wielogodzinne przebywanie przy biurku nie było uciążliwe, a ośmiogodzinna praca – kreatywna i efektywna.

Zapraszamy do kontaktu

Nasi specjaliści chętnie przygotują dla Państwa ofertę profesjonalnego wykończenia wnętrz biurowych.